Z czego jesteśmy dumni / Nagrody

Z czego jesteśmy dumni / Nagrody

Jesteśmy bardzo dumni z kilku osiągnięć, którymi chcielibyśmy się pochwalić.

Wyróżnienie w konkursie magazynu MURATOR na “Energooszczędny Dom Dostępny”

„Za jakość architektury, funkcjonalność i powściągliwość formy, rzetelność obliczeń bilansu energetycznego oraz znakomity poziom opracowania technicznego” !

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie MURATORA Energooszczędny Dom Dostępny. Projekt wykonywaliśmy dla biura „Architektura Pasywna Tomasz Pyszczek Marcin Stelmach”. Był to zamknięty konkurs dla wybranych biur z całej Polski. Tematem konkursu był dostępny dom pasywny dla 4-5 osobowej rodziny, o powierzchni około 150m2 oraz całkowitym koszcie do 500 000 zł netto. W tym projekcie byliśmy odpowiedzialni za instalacje, obliczenia świadectwa energetycznego oraz za symulacje nocnego wietrzenia naturalnego. Dom był projektowany zgodnie z najnowszym programem (wytycznymi) NFOŚiGW dotyczącym dopłat do budynków energooszczędnych i pasywnych. Sprawdziliśmy, czy można wybudować dostępny cenowo i atrakcyjny dom pasywny zgodny z wymaganiami dopłat. Okazało się to zupełnie realne i osiągalne. Jury podkreśliło rzetelność obliczeń energetycznych. Jesteśmy z tego powodu szczególnie usatysfakcjonowani. Uzasadnienie jury: „Za jakość architektury, funkcjonalność i powściągliwość formy, rzetelność obliczeń bilansu energetycznego oraz znakomity poziom opracowania technicznego”


Pierwszy w Polsce budynek wielorodzinny w standardzie NF40.

Wykonaliśmy obliczenia energetyczne i zaprojektowaliśmy instalacje sanitarne w pierwszym w Polsce budynku wielorodzinnym, który pomyślnie przeszedł proces weryfikacji NFOŚiGW potwierdzający zgodność z wymaganiami standardu NF40.


Wyróżnienie w konkursie “Kraków – Nowa Huta Przyszłości”

Razem z biurem architektonicznym B2 STUDIO opracowywaliśmy koncepcję dla tego obszaru miasta. Byliśmy odpowiedzialni za analizę i obliczenia od strony branży instalacji sanitarnych, oraz możliwości wykorzystania/powiązania instalacji z Hutą Stali Arcelor Mittal.


Projektowanie budynków pasywnych

Zaprojektowaliśmy instalacje wentylacji mechanicznej, ogrzewania, chłodzenia oraz instalacje sanitarne w wielu budynkach pasywnych, które przeszły weryfikację Darmstadt Passive House Institute.

Od samego początku rozwoju budownictwa pasywnego w Polsce byliśmy jego częścią. Jako jedni z pierwszych projektowaliśmy instalacje sanitarne w budynkach pasywnych i przez lata działalności wykonywaliśmy koleje projekty z tego segmentu. Na obecną chwilę możemy pochwalić się wieloma zaprojektowanymi budynkami w tym standardzie zaczynając od domów jednorodzinnych, hal sportowych a kończąc na obiektach biurowych/produkcyjnych. Wiele budynków które zaprojektowaliśmy przeszło fazę certyfikacji i zostało wybudowanych.
Jeśli potrafisz sobie to wyobrazić, możemy to zaprojektować. Powiedz nam więcej o swoim pomyśle.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI